Неверојатен проектил – Соиграч на Пандев го „торпедираше“ големиот Џиџи Буфон (ВИДЕО)

Џенова се врати од негатива од 2-0 против Јувентус во осминафиналето од Копа Италија. Филипо Мелегони постигна неверојатен погодок за изедначување во 74. минута против големиот фаворит.

Мелегони испрати проектил пред кој беше немоќен и веројатно најдобриот голман на сите времиња Џанлуиџи Буфон.

Се вчитува...