Неверојатниот Де Брујне – „Хет-трик“ против Волците за само 17 минути (ВИДЕО)

Манчестер сити на крилата на Белгиецот, Кевин де Брујне чекори кон одбрана на титулата во Премиер-лигата. „Граѓаните“ веќе имаат водство од 1-3 на гостувањето на „Мулино“ кај секогаш незгодниот Вулверхемптон.

Стрелец на сите три гола за тимот од „Итихад“ беше Кевин де Брујне кој успеа да постигне хет-трик за седуманесет минути. Првиот погодок го постигна во седмата минута, а последниот во 24.

Wolves 1 – [3] Manchester City – Kevin De Bruyne hat-trick 24′ from soccer

Се вчитува...