Неверството не се простува: Шмајхел по Јунајтед заигра за Сити, Гери Невил не сакаше ни да се поздрави (видео)

Трансферот на Кристијано Роналдо во Манчестер Сити ќе значи и големо неверство кон Манчестер Јунајтед, иако минаа дури дванаесет години од неговото заминување од „Олд Трафорд“.

Фановите на „островот“ се потсетија на случајот со Петер Шмајхел, кој по Јунајтед го облече и дресот на Сити, но и на реакцијата на тогашниот капитен Гери Невил, кој воопшто не сакаше ни да се поздрави со својот доскорешен соиграч.

Се вчитува...