Ни сјајниот Јанис не успеа да го сопре Бруклин (ВИДЕО)

Бруклин поведе во полуфиналната серија од Источната конференција против тимот на Милвоки со 1-0 откако славеше со 115-107. Клучно за натпреварот беше крајот на третата четвртина во која „црно-белите“ стигнаа до предност од 14 поени, која не ја испуштија до крајот, а Бакс успеаја само да го ублажат поразот.

Кевин Дурент и Кајри Ирвинг повторно беа предвониците на својот тим со 29 поени и 10 скока, односно 25 поени, 8 асистенции и 5 скока, додека на спортивната страна Јанис Адетокумпо оствари дабл-дабл учинок од 31 поен и 11 скока, а него го следеше Брук Лопез со 19 поени и 5 скока.

Се вчитува...