Никој како „црвените-ѓаволи“ – Фудбалерите на Манчестер јунајтед со право го носат прекарот „кралеви за пресврт“

Манечстер јунајтед во епски натпревар против Аталанта успеа да стигне до триумф со 3-2. По првото полувреме „црвените-ѓаволи“ имаа негатива од 0-2, но со феноменално второ полувреме успеаја да стигнат до целосен пресврт и победа од 3-2.

Ова за тимот од „Олд трафорд“ е трет пат да успее по негатива од два гола да стигне до победа во елитното натпреварување со што се израмни со големиот англиски ривал, Арсенал.

Никој тим во Европа нема повеќе вакви победи.

Се вчитува...