Никој не сака да игра во Арсенал: Фудбалер преку Инстаграм побара да го пуштат во Евертон (ФОТО)

Арсенал на чело со Милек Артета многу лошо ја отворија новата сезона во Премиерлигата и запиша три порази по три одиграни кола, а последниот беше убедлив од Манчестер сити со 0-5.

Навивачите воопшто не се задоволни, а ниту дел од фудбалерите повеќе не сакаат да останат во Арсенал. За тоа каков хаос владее во тимот е доказ и Мејтланд-Најлс, кој имаше понуда да се пресели во Евертон, но не му дозволи лондонскиот тим.

Фудбалерот преку Инстаграм објави порака и јасно им порача на главните луѓе на Арсенал дека не сака да остане во екипата.

„Сакам да заминам таму каде што ме сакаат и каде што ќе играм“, напиша младиот фудбалер.

 

Се вчитува...