Никола Ристески е ново засилување на Ренова

Никола Ристески е најновото засилување за прволигашот Ренова, потврдија денеска од клубот. Играчот за врска во Ренова доаѓа од редовите на Работнички каде настапуваше минатата сезона.

Ренова е доста активна на стартот на летниот преоден рок, откако претходно ги договори и Игор Алексовски, Александар Борха, Виктор Серафимовски, Изет Ајрулаху, Антонио Илиески.

 

Се вчитува...