Николо Барела против Белгија го постигна најубавиот гол во кариерата (ВИДЕО)

Италија води со 1-0 против Белгија во мечот за 3. место во Лигата на нации.

Водство за „аѕурите“ донесе Николо Барела на стартот на второто полувреме откако на феноменален начин ја зафати топката од некои шеснаесетина метри.

 

 

Се вчитува...