Ниту пандемијата не може да ги спречи – Навивачите на Лацио и Рома го запалија Рим (ВИДЕО)

Во моментов се игра градското дерби на Рим, меѓу Лацио и Рома во кое лацијалите водат со 2-0. Поради пандемијата од коронавирусот нема публика на трибини на „Олимпико“, но и големите рестрикции кои се во Италија не можат да ги спречат навивачите на двата клуба.

Пред почетокот на мечот навивачите на Лацио и Рома со пиротехничко шоу го запалија главниот град на Италија.

 

Се вчитува...