Норич го назначи Дин Смит за нов тренер

Досегашниот тренер на Астон Вила, Дин Смит веднаш најде нов ангажман. Тој денеска беше назначен за нов тренер на Норич.

Смит потпиша две и пол годишен договор со Норич. Тој со Астон Вила беше во Чемпионшип, и успеа да го врати клубот во Премиер-лигата во неговата прва сезона на чело на тимот од Бирмингем.

Тој доаѓа на местото на Даниел Фарке кој доби отказ после првата победа во Премиер-лигата сезонава. За местото на Фарке се споменуваше и Френк Лампард.

Смит пред Астон Вила, работеше во Бренфорд и Волсол.

Се вчитува...