Нов срам за Тен Хаг: И Њукасл го понижи Јунајтед на „Олд трафорд“ (ВИДЕО)

Ерик тен Хаг се поизгледно е дека е многу блиску до отказ во Манчестер јунајтед, откако неговиот тим повторно беше понижен на „Олд трафорд“ откако вечерва загуби од Њукасл со 0-3.

Водство за гостите во 28. минута донесе Алмирон, а до крајот на првиот дел беше и 0-2 со погодокот на Хал во 36. минута. Конечните 0-3 беа дело на Вилок во 61. минута.

 

Manchester United 0 – [3] Newcastle – Joe Willock 61′
byu/PSGCampus insoccer

Се вчитува...