Нов ВАР циркус во Премиерлигата: Сити повторно доби смешен пенал (ВИДЕО)

Челси и Манчестер сити играат 1-1 по половина час во дербито на 12. коло од англиската Премиерлига.

Ново коло и нови полемики околу ВАР технологијата во најсилниот шампионат во светот. Манчестер сити исто како и во дербито против јунајтед доби во најмала рака спорен пенал кој успешно го реализираше Ерлинг Халанд.

Сепак, домаќините успеаја да израмнат на 1-1 преку Тијаго Силва.

 

Chelsea 0 – [1] Manchester City – Erling Haaland penalty 24′
byu/PSGCampus insoccer

Се вчитува...