Новак Ѓоковиќ по освоениот Вимблдон: Доаѓам во Охрид, морам да го видам (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ го освои Вимблдон, а на прес – конференцијата порача дека ќе дојде во Охрид бидејќи мора да ја види убавината на нашиот езерски бисер. Искоментира и за пеењето на „Македонско девојче“.

Се вчитува...