Новите гостински дресови на Реал Мадрид изгледаат неверојатно (ФОТО)

Реал Мадрид ги претстави гостинските дресови за следната сезона. Дресовите ќе бидат во сина боја, а како и на домашните така и на гостинските се наоѓаат златни букви кои ја симболизираат новата ера на клубот. Дел од фотосесијата беа Герет Бејл, Марсело, Тони Крос, Лука Модриќ, Начо, Лукас Васкез и Карим Бензема.

 

Се вчитува...