Ново шоу на легендарниот Крудели – „Тео, Тео, Тео… Тео…“ (ВИДЕО)

Милан вчера во трилер натпревар стигна до голема победа против Лацио од 3-2. Херој на „росонерите“ беше Теофило Хернандез кој постигна гол за победа во 92. минута.

Легендарниот италијански коментатор Тицијано Крудели имаше свое шоу, а по голот на Тео во финишот повторно влезе во елемент, фанатично прославувајќи го погодокот за триумф.

 

Се вчитува...