Обид за убиство во Премиер-лигата (ВИДЕО)

Вест Хем и Саутемптон одиграа без голови 0-0, но натпреварот го одбележа случајниот обид за „убиство“ во шеснаесетникот на лондонскиот клуб. Крег Досон за малку буквално ќе му ја „скинеше“ главата на Че Адамс кога случајно го удри во главата.

Во желба да го импресионира тренерот и соиграчите тој се обиде да ја расчисти топката, по што ја промаши и директно налета на главата на Адамс.

 

Се вчитува...