Од малку поинаков агол: ЕХФ си се пошегува со Јоновски… (ВИДЕО)

Повеќе од вузбудливите натпревари на Европското првенство секогаш може да донесат и интересни моменти на паркетот.

Од еден малку поинаков агол, ЕХФ се одлучи да се пошегува малку со македонскиот репрезентативец Ацо Јоновски, монтирајќи видео од една негова комична реакција на мечот против Словенците…

Се вчитува...