Одлична асистенција на Ристовски, еврогол на Кабрал за водство на Спортинг (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски репрезентативец Стефан Ристовски доби шанса од првата минута за својот Спортинг Лисабон на натпреварот против Белененшес која ја искористи на најдобар можен начин, асистирајќи му на Јован Кабрал за водство од 1-2 во 28. коло од првата лига на Португалија. Претходно, Белененшеш поведе со 1-0 во 9. минута, а Коатес израмни на 1-1 во 21.минута.

 

 

Се вчитува...