Официјално: Алегри во Јувентус до 2025 (ФОТО)

Масимилијано Алегри и официјално е нов тренер на Јувентус и ќе ја предводи „старата дама“ до 2025 година, објави добро упатениот италијански новинар Фаврицио Романо.

Ова воедно значи и враќање на искусниот италијански стратег во клубот кој го предводеше во периодот од 2014 до 2019 година и со кој освои се во италијанскиот фубал.

Се вчитува...