Официјално: Каи Хаверц е нов фудбалер на Челси

Еден од најтелентираните германски фудбалери, Каи Хаверц и официјално е нов член на англискиот премиерлигаш Челси. Хаверц откако ги помина медицинските прегледи во Лондон, вечерва стави потпис на договор со клубот. За неговите услуги „сините од Лондон“ на Баер Леверкузен ќе му платат 80 милиони евра.

Се вчитува...