ОФИЦИЈАЛНО: Нелсон Семедо е нов фудбалер на Вулверхемптон

Нелсон Семедо е нов фудбалер на Вулверхемптон Вулвс. Тој ќе биде десетиот Португалец кој ќе биде дел од премиерлигашот, со што само ќе ја зацврсти колонијата на оваа земја на „Мулино“. Тој во Вулвс ќе премине за сума од 30 милиони евра, плус дополнителни бонуси.

Семедо во Барселона стигна во 2017 година за 35 милиони евра од редовите на португалската Бенфика. За Каталонците запиша 82 натпревари на кои постигна два гола, а беше дел од освојувањето на две титули во Ла лига и по една во Копа дел Реј и Суперкупот на Шпанија.

 

Се вчитува...