Официјално: Сите возачи во Формула 1 за 2019 година

Форс Индија денеска го официјализираше договорот со Ленс Строл како возач за овој тим во наредната сезона од Формула 1 шампионатот. Со тоа и дефинитивно се затворени листите на возачи на сите тимови, па познат е и целокупниот изглед на екипите на стартот од новата Формула 1 сезона.

Мерцедес очекувано не го менува тимот што победува, па болидите на шампионот и во новата сезона ќе ги возат Хамиилтон и Ботас. Ферари направи рокада, па така Леклерк ќе му биде тимски колега на Фетел на местото на Раиконен, а Рикиардо се пресели во Рено и му го препушти своето место во Ред Бул на младиот Гасли.

ФЕРАРИ: Себастијан Фетел, Чарлс Леклерк

МЕРЦЕДЕС: Луис Хамилтон, Валтери Ботас

РЕД  БУЛ: Макс Ферстапен, Пјер Гасли

МЕКЛАРЕН: Карлос Сајнц, Ландо Норис

РЕНО: Даниел Рикиардо, Нико Хулкенберг

ЗАУБЕР: Кими Раиконен, Антонио Џовинаци

ХАС: Ромен Грожан, Кевин Магнусен

ФОРС ИНДИЈА: Серхио Перез, Ленс Строл

ТОРО РОСО: Данил Квијат, Александер Албон.

ВИЛИЈАМС: Џорџ Расел, Роберт Кубица.

Се вчитува...