Овој Арсенал делува моќно: За само 15 минути понижен Шефилд на „Брамал лејн“ (ВИДЕО)

Арсенал делува навистина моќно во Премиерлигата во 2024 година. „Топчиите“ по 15 минути игра имаат веќе предност од 0-3 на гостувањето кај Шефилд јунајтед.

Гостите поведоа со 0-1 уште во 5. минута преку Одегард. 0-2 беше во 13. минута со автоголот на Богл, додека на 0-3 само две минути подоцна зголеми Мартинели.

 

Sheffield Utd 0 – [3] Arsenal – Gabriel Martinelli 15′
byu/ganiganiu insoccer

Се вчитува...