„Пандевци“ редат победи – еден стрелец, два пенала, три бода (видео)

Академија Пандев сигурно чекори кон дебитантски излез во Европа откако попладнево рутински славеше над Силекс со 2-0.

Двата погодоци беа идентични, Дориев беше стрелец од пенал, носејќи значајни три бода со кои „пандевци“ се задржаа на второто место на табелата.

Се вчитува...