Пановски го засили нападот на Тетекс

Александар Пановски го засилува нападот на ФК Тетекс за пролетниот дел од сезоната во Втората лига – Запад.

Пановски во редовите на тетовскиот второлигаш доаѓа од редовите на Слога Виница. Претходно во својата кариера има настапувано и за Силекс, Кит Го и Борец.

Се вчитува...