Пелистер го промовираше Принц Апонсах (ФОТО)

ФК Пелистер денес го претстави најновото засилување, интернационалецот од Гана, Принц Апонсах. Напаѓачот кој пристигна од Тајланд, од вчера се приклучи на тренинзите со своите нови соиграчи и веќе му е на располагање на тренерот Димитар Капинковски.

Принц Апонсах позираше во зелениот дрес, кој ќе го носи во следните една и пол година, во друштво на претседателот на клубот, Пеце Стојчевски.

„Многу сум среќен што сум тука. Сакам напаѓачки фудбал, играм на офанзивните позиции. Задоволен сум што дојдов во Пелистер, сакам да им покажам на фановите и на тимот што можам. Не знам многу за екипата, но имав време додека да дојдам во Македонија, па на Интернет гледав натпревари на Пелистер. Луѓето во клубот се љубезни, исто и соиграчите. Задоволен сум што сум тука“ – изјави Принц Апонсах по промоцијата во дресот на Пелистер.

Се вчитува...