„Пелистерки“ елиминирани од Челинџ-купот: И втор пораз во Ниш

Ракометарките на ЖРК Пелистер сосема очекувано се елиминирани во осминафиналето од Челинџ-купот откако го загубија и вториот натпревар против Наиса со убедливи 34-24 (17-12).

Македонскиот претставник претходно донесе одлука двата меча да ги игра на гостински терен во Ниш. Вчера, во првиот натпревар загубија со 26-33, по што беше сосема јасно дека ќе биде повеќе од тешко да се стигне до евентуално изненадување на денешниот реванш дуел.

Се вчитува...