„Пелистерки“ европската авантура ја почнуваат во Србија

Ракометарките на Пелистер го дознаа името на противникот во рамките од Челинџ-купот. Станува збор за српскиот прволигаш Зајечар, противник што не е несовладлив, но во секој случај е еден од најтешките на кои битолскиот клуб можеше да налета во оваа фаза од натпреварувањето.

Предвидено е првиот меч да се игра во Србија, а вториот во Битола, но не се исклучува можноста клубовите да се договорат за двете средби да се играат на ист терен.

„Пелистерки“ минатата сезона стигнаа до осминафиналето во Челинџ-купот, каде беа елиминирани од српскиот претставник Наиса.

Се вчитува...