Пенал-рулетот среќен за „гипсарите“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Пенал-рулетот беше среќен за Ренова која по изведувањето на ударите од белата точка успеа да избори прволигашки опстанок во бараж-пресметката со Охрид.

„Гипсарите“ се спасија и во регуларниот дел постигнувајќи гол во 89. минута за 2-2, а по грешка голманот на охриѓани. По пенал-серијата Ренова славеше со 3-2.

 

Се вчитува...