Пеп нема да купува замена за Торес

Манчестер Сити нема да ангажира замена за Феран Торес, кој замина во Барселона за повеќе од 55 милиони евра. Според најавите, клубот ќе се потпира на младите играчи.

19-годишниот Кол Палмер, кој е дел од младинската екипа, би можел да биде прекомандуван во сениорите и да биде форсиран од страна на Сити.

Барселона и Торес потпишаа договор до 2027 година. Пеп му дозволи на Шпанецот да се пресели во Барса по негово барање. Покрај 55 милиони евра, „граѓаните“ може да добијат и дополнителни 10 милиони евра како бонуси.

Се вчитува...