Перез продаде фудбалер кој не одигра ниту минута во Реал Мадрид

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Рафа Марин (22) би требало да стане нов играч на Наполи во наредните денови. Овој фудбалер е малку познат на пошироката фудбалска јавност, бидејќи нема одиграно ниту една минута во дресот на Реал, сепак, фактот што има договор со најголемиот клуб во светот дефинитивно му помогна да се соочи со трансферот на кариерата.

Некои медиуми овој трансфер го нарекоа историски за Реал бидејќи се на прагот да продадат играч кој никогаш не играл за сениорите на клубот за 12 милиони евра.

Дефинитивно голема сума за некој кој ги поминал сите свои сениорски минути на позајмица во Алавес.

Се вчитува...