„Пинбол“ во шеснаесетникот на Вердер – Марко Фридл три пати настрада (ВИДЕО)

Бизарна ситуација се случи на натпреварот меѓу Унион Берлин и Вердер Бремен кој домашниот тим го доби со 3-1. Фудбалерот на домаќините Роберт Андрих при една ситуација на неговиот тим, дури три пати по ред шутираше во противничкиот фудбалер Марко Фридл.

Видеото веднаш стана вирално, а фановите ширум светот почнаа да се надминуваат со своите коментари.

 

Се вчитува...