По два гола на Мбапе, Нејмар и Ди Марија – ПСЖ си поигра со Рен!

Фудбалерите на ПСЖ без апсолутно никакви проблеми стигнаа до 1/16-финалето во Купот на Франција откако славеа убедливо со 1-6 на гостувањето против Рен.

Два гола на Мбапе, два на Нејмар и уште два на Ди Марија беа повеќе од доволни за убедливиот триумф на ПСЖ…

Се вчитува...