Почина поранешен фудбалер на Пари Сен Жермен

Поранешниот член на францускиот шампион Пари Сен Жермен, Џордан Дакиеса почина во 24 година од животот во Париз.

„Со неизмерна и длабока тага дознавме за смртта нашиот 24-годишен фудбалер Џордан Диакиеса, вчера попладне во Париз“, објавија од тимот за кој последно настапуваш АС Фуриани. 

Диакисе беше голем фудбалски талент, кој до 2017 година беше дел од младинските школи на ПСЖ, пред да премине во Швајцарија. Тој во Париз беше дел од генерацијата со Лемар и Кимпембе, а ја делеше соблекувалната и со Коман и Кевин Огастин.

 

Се вчитува...