Поените на Куртис Џоунс вредни финале за Феникс 2010 (ВИДЕО)

Новалијата во Првата лига, Феникс 2010 ќе игра во финалето на меморијалниот турнир „Анте Дуковски“ откако во трилер завршница славеше над фаворизираниот Куманово со 62-63.

Херој на младиот тим беше Американецот Куртис Џоунс кој на две секунди пред крајот на мечот го постави конечниот резултат. Последниот натпреварот му припадна на Куманово, но „сино-белите“ не успеаја да реализираат во својот обид.

Се вчитува...