Погледнете ја бурната прослава на Феликс против клубот кој го плати 125 милиони евра (ВИДЕО)

Жоао Феликс пред четири години оствари трансфер вреден 125 милиони евра во редовите на Атлетико Мадрид со што стана најскапото засилување во историјата на „јорганџиите“. А, и покрај тоа што очекувањата за Португалецот на „Ванда Метраполитано“ беа огромни, тој не успеа да се наметне во системот на Диего Симеоне.

Младиот фудбалер влезе во конфликт со тренерот и со навивачите на Атлетико Мадрид па прво беше пратен на позајмица во Челси, а оваа сезона во Барселона каде во вчерашното дерби во шпанското првенство и му пресуди на својот клуб постигнувајќи го единтвениот гол во победата од 1-0.

Феликс притоа го прекрши и непишаното правило. Бурно го прослави голот против својот актуелен клуб па дополнително си ја закомпликува иднината во Атлетико Мадрид со кој има важечки договор до 2029 година.

Се вчитува...