Погледнете ја реакцијата на Јокиќ кога дозна дека е МВП (ВИДЕО)

Никола Јокиќ ја доби наградата за најкорисен кошаркар во регуларниот дел од сезоната во НБА лигата. Србинот со освојувањето на ова признание успеа да урне неколку рекорид. Имено, тој е најслабиот пик во историјата (41) кој успеал да дојде до ова признание, а исто така е и првиот центар од Шекил О’Нил кој во 2000 година се закити со МВП наградата.

Комесарот на лигата Адам Силвер му соопшти на Јокиќ дека ја добил наградата, а во продолжение погледнете ја неговата реакција.

 

Се вчитува...