Покушевски се посрамоти како никој претходно (ВИДЕО)

Младиот кошаркар на Оклхаома Сити Тандер, Алексеј Покушевски се посрамоти на синоќешниот дуел во НБА лигата на неговиот тим против Далас. Тандер изгубија од Маверикс со 86-95, а токму младиот српски кошаркар го имаше „хајлајтсот“ на вечерта.

По одлично одиграната одбрана тргна сам во контра и кога требаше само да ја положи топката во обрачот на противникот, се случи нешто непредвидено.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NBAmk (@_nbamk_)

Се вчитува...