Полјаците и Русите одиграа без победник во Вроцлав (ВИДЕО)

Полска и Русија одиграа натпревар без победник (1-1) на тестот пред настапот на Европското првенство 2020.

На дуелот во Вроцлав домашните фудбалери поведоа со голот на Шверцок уште во 4. минута од средбата.

 

Но, Русите израмнија во 21. минута со голот на Караваев за конечни 1-1.

Се вчитува...