Поранешниот играч на Манчестер Јунајтед „дивееше“ на аргентинската класика па веднаш заработи црвен картон (ВИДЕО)

Аргентинските класики помеѓу Ривер Плата и Бока Јуниорс ретко кога завршуваат без инцидент, а така беше и денеска. Овој пат на судијата му беа потребни само 16. минути да покаже црвен картон, а истиот го заработи поранешниот фудбалер на Манчестер Јуанјтед, Маркос Рохо.

Стоперот кој доби жолт картон во 15. минута од мечот остро стартуваше и минута подоцна со што веднаш беше искучен од натпреварот.

Се вчитува...