Пораз на Шкендија на контролата со Приштина

Фудбалскиот шампион на Македонија, Шкендија загуби на првиот подготвителен натпревар за новата сезона од Приштина со 2-0.

На натпреварот кој се играше на стадионот „Фадиљ Вокри“ домаќините успеаја да го урнат отпорот на Шкендија во последните половина час.

Тренер на Шкендија е поранешниот предводник на Шкупи Зекирија Рамадан.

Се вчитува...