Послатко не можеше – Чави со триумф над омразениот ривал ја стартуваше мисијата во Барса (ВИДЕО)

Чави Хернандез на одличен начин стартуваше на клупата на Барселона. Тој во првиот свој меч стигна до триумф од 1-0 против еден од најомразените ривали, градскиот конкурент Еспањол.

Клучниот момент во натпреварот се случи во 47. минута кога Мемфис Депај успеа да изнуди пенал, а токму истиот фудбалер беше стрелец и на првиот гол за Барса откако на клупата на клубот е легендарниот Чави.

 

 

 

 

 

Се вчитува...