Постекоглу: Го загубиме најголемиот играч на ден пред почетокот на сезоната, што може да е полошо?

Тренерот на Тотенхем, Енџи Постекоглу зборуваше за многубројните повреди во својата екипа. Тимот минатата недела го претрпе првиот пораз откако загуби од Челси, но Тотенхем играше со двајца играчи помалку.

Постекоглу се пошегува со новинарите, кажувајќи дека нема ништо полошо од фактот да се загуби најдобриот играч на само еден ден пред почетокот на сезоната, и затоа не треба да го загрижуваат повредите.

Новинар: Дали сте загрижени затоа што првпат ќе играте без неколку клучни играчи поради повреди и црвени картони?

„Првиот тест? Го изгубивме најголемиот играч на сите времиња на тимот на еден ден пред почетокот на сезоната. Што може да е потешко од тоа? Изгубивме играчи поради повреди речиси до крајот на сезоната, и не сум загрижен“, одговори Постекоглу.

Се вчитува...