Постигнат е договор – НБА се враќа на 22. декември

Постигнат е договор меѓу Асоцијацијата на НБА кошаркарите и сопственицте на клубовите нова сезона во најсилното кошаркарско првенство во светот да стартува на 22. декември, пренесуваат американските медиуми.

Како што пренесуваат медиумите во САД новата сезона која ќе стартува на 22. декември во регуларниот дел ќе брои 72 натпревари, а се очекува најдобрите кошаркари во светот да можат да настапат и на ЛОИ во Токио.

 

 

View this post on Instagram

 

The NBPA player rep vote has completed, approving a Dec. 22 start and 72-game regular season, source tells @wojespn

A post shared by SportsCenter (@sportscenter) on

Се вчитува...