Најубав потег на 13. коло во Првата кошаркарска лига (ВИДЕО)

Тринаесеттото коло од Првата кошаркарска лига донесе шест возбудливи натпревари на кошаркарските терени во Гостивар, Скопје, Струмица и Куманово каде повторно видовме и серија на интересни потези.

А, најубавиот од нив му припадна на кошаркаркот на Кожув, Мајрон Гордон кој на мечот во „Парк“ погоди за три поени со звукот на сирената за крај на третата четвртина.

Се вчитува...