Потегот на 12. коло во Првата кошаркарска лига му припадна на Мајрон Гордон (ВИДЕО)

Дванаесеттото коло од Првата кошаркарска лига донесе шест возбудливи натпревари по кои на победи се радуваа МЗТ Скопје, Пелистер, Еуро Никел, Кожув, Куманово и Феникс 2010.

Натпреварите одиграни во Скопје, Битола, Кавадарци и Гевгелија ги одбележаа суперактрактивни потези, а најубавиот потег му припадна на кошаркарот на Кожув, Мајрон Гордон кој имаше брутално забивање на мечот против Академија ФМП.

Се вчитува...