„Повредениот“ тим на Челси вреди 440 милиони евра (ФОТО)

Челси се соочува со нив катастрофален почеток на сезоната. По пет одиграни натпревари „сините“ имаат учинок од една победа и по двa порази и нерешени натпревари со што се наоѓаат на 14. место на табелата.

Една од причините за лошата форма се повредените фудбалери. Маурисио Покетино не можеше да смета на дури 11 фудбалери на натпреварот против Борнмут. Повредени фудбалери има на сите позиции па на социјалните мрежи се појави тим кој доколку е „фит“ сигурно дека ќе има далеку подобар учинок.


Овие 11 фудбалери според „Трансфермарк“ вредат 400 милиони евра.

Се вчитува...