Прекрасна фотографија на Роналдо со која го трогна фудбалскиот свет (ФОТО)

Кристијано Роналдо пред неколку недели доживеа вистинска семејна трагедија откако за време на породување почина неговиот син, но со настапите периодов за Манчестер јунајтед покажа колку е ментално силен.

Неговата животна сопатничка Џорџина Родригез носеше двојка, но момчето почина на породување, а девојчето преживеа.

Најпознатиот фудбалер на денешницата одлучи денеска на своите фанови да им ја покаже својата ќеркичка, со прекрасна фотографија која го трогна фудбалскиот свет.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Се вчитува...