ПРЕМИЕР-ЛИГА: „Блицкриг“ на Ливерпул за водство од 0:2 на „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

Ливерпул по само 13 минути игра има убедливо водство од 0:2 на гостувањето кај Јунајтед на „Олд Трафорд“. Кеита во 5. минута и потоа Жота во 13. минута, донесоа 0:2 за „црвените“ кои се доближуваат до победа.

Но, Јунајтед покажа дека и при негатива од 0:2, не смее да се потцени, затоа што се враќа и од таква позиција. Случајот беше таков пред неколку дена кога од 0:2, стигна до 3:2 триумф над Аталанта.

Се вчитува...