ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАР: Скопје подобар од Академија Пандев

Скопје ја совлада Академија Пандев со 2-0 во пријателски натпревар одигран на стадионот во Автокоманда. Домаќините дојдоа до водство со голот на Христијан Кировски во првото полувреме, додека во вториот дел конечните 2-0 ги постави Иван Настевски.

И двата тима се подготвуваат за новата сезона во Првата фудбалска лига на Македонија ќе почне на 7. август.

Се вчитува...